Более года назад горсовет Одессы принял любопытное решение: по протесту прокурора отменил решение Боделана о передаче помещения 340 кв.м. в уставный фонд ООО “Ноосфера”. Решение горсовета гласило:

Майнові операції, які здійснюються органами місцевого самоврядування з об’єктами права комунальної власності, не повинні ослаблювати економічних основ місцевого самоврядування, зменшувати обсяг та погіршувати умови надання послуг населенню.

З цього видно, що розпорядження комунальним майном представницькими органами місцевого самоврядування має відбуватися виключно в інтересах відповідної територіальної громади та бути обов’язково ефективним.

Розуміючи під ефективністю економічно доцільне та прибуткове використання майна без погіршення його характеристик, чи досягнення найкращого результату (ефекту) при використанні матеріальних ресурсів та враховуючи те, що протягом усього періоду існування ТОВ «Ноосфера» дивіденди його учасникам нараховані не були, можна стверджувати, що вирішення долі комунального майна шляхом його внесення до статутного фонду цього товариства було здійснено з порушенням принципів доцільності, економності та ефективності використання майна комунальної власності.

Отличное решение: операции горсовета, которые явно невыгодны городу, являются незаконными. Но почему же не применить эту логику, например, к точно такой же операции по созданию ООО “Международный аэропорт Одесса” или ко множеству других объектов, розданных местечковым олигархам по схеме вхождения в уставный фонд?